Wordpress SSL Kullanımında CSS ve JS Hatası | BCU Digital
Geri

WordPress SSL Kullanımında CSS ve JS Hatası

WordPress kullanımının bu kadar yaygın olarak kullanılması, tema ve eklentilerin çoğalması, kullanıcılara bazen ufak tefek problemlerle karşılaşmalarına neden olmaktadır. Bazen daha önce hiç karşılaşmadığınız bir sorun yüzünden günlerce uğraşmanıza, iş teslimlerinin uzamasına ve keyiflerin kaçmasına neden olmaktadır.

BCU Digital ekibi olarak bizler hergün birinden farklı problemlerle karşı karşıya kalmaktayız. Bu yüzden blog sayfamızda artık karşılaştığımız hataları sizlerle paylaşmış olacağız.

Bir müşterimizin websitesine SSL kurulumu yaptık, kurulum esnasında hiç bir problemle karşılaşmadık.Kurulum sonra kontrolleri gerçekleştirdiğimizde, mobil tasarımında mobil menu ve butonların çalışmadığını farkettik. Desktop tarafında bir soruna rastlamamıştık. Eklenti ve temayı tekrar gözden geçirdiğimizde SSL aktif olduğunda sayfa https olarak yayına alındığında sorun yaşanıyordu. Bu sorunu uzun uğraşlar sonunda wp-config dosyasında bir düzenleme sonrasında düzelttik. Şimdi sizlere o kodu paylaşıyoruz.

// Work out if we are using https
$isSecure = false;
if (isset($_SERVER[‘HTTPS’]) && $_SERVER[‘HTTPS’] == ‘on’) {
$isSecure = true;
}
elseif (!empty($_SERVER[‘HTTP_X_FORWARDED_PROTO’]) && $_SERVER[‘HTTP_X_FORWARDED_PROTO’] == ‘https’ || !empty($_SERVER[‘HTTP_X_FORWARDED_SSL’]) && $_SERVER[‘HTTP_X_FORWARDED_SSL’] == ‘on’) {
$isSecure = true;
}
$REQUEST_PROTOCOL = $isSecure ? ‘https://’ : ‘http://’;
define( ‘WP_CONTENT_URL’, $REQUEST_PROTOCOL.$_SERVER[‘HTTP_HOST’] . ‘/wp-content’);
define( ‘WP_HOME’, $REQUEST_PROTOCOL.$_SERVER[‘HTTP_HOST’] );

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
1
Merhaba,
Size yardımcı olabilir miyim?
Call Now ButtonHemen Arayın!